Bezpłatna prenumerata czasopisma

Co zyskujesz prenumerując magazyn?

- czasopismo jest bezpłatne
- powiadomimy cię o wydaniu nowego numeru
- do prenumeratorów wysyłamy materiały specjalne

10Z odpowiedzią na pytanie jak zabezpieczyć swój dom przychodzi firma Chuango, która oferuje proste w obsłudze zestawy alarmowe Plug&Play. Postanowiliśmy przyjrzeć się dwóm zestawom: AW1 oraz H4. Zarówno jedno urządzenie jak i drugie służy do ochrony Twojego mieszkania czy domu w sposób prosty i szybki w konfiguracji. Z pewnością zaletami tych zestawów jest to, że są gotowe do użycia zaraz po wyciągnięciu z pudełka. Jednak jako zestawy mają swoje różnice. Który będzie odpowiedni dla Ciebie i Twojego domu?

1

Chcielibyśmy porównać oba zestawy, aby zobrazować Ci zalety i funkcjonalności każdego z nich abyś mógł z łatwością podjąć decyzję o zakupie i wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Zestaw Chuango AW1

2W zestawie znajduje się:
Centrala alarmowa
Czujnik ruchu
Kontaktron
Zasilacz
2 piloty

Chuango AW1 to łatwy w montażu i obsłudze system który działa od razu po podłączeniu do domowego routera. Czujniki bezprzewodowe i akcesoria możesz łatwo dodawać do systemu za pomocą kilku kliknięć w aplikacji mobilnej. Dzięki możliwości rozbudowy alarmu może się sprawdzić także w małych firmach i sklepach. Cała konfiguracja odbywa się poprzez aplikację w której możesz ustawić głośność syreny, czas, opóźnienie wejścia i wyjścia czy reakcje czujników. Dzięki aplikacji mobilnej otrzymasz powiadomienie o zagrożeniu w czasie rzeczywistym.

 

Zestaw Chuango H4

3W zestawie znajduje się:
Centrala alarmowa
Inteligentna wtyczka
Czujnik ruchu
Kontaktron
Zasilacz
2 piloty
System H4 to urządzenie 2 w 1: system automatyki domowej oraz system alarmowy. Dzięki temu urządzeniu z łatwością możesz kontrolować domowe urządzenia za pomocą łączności WiFi oraz GPRS. Chuango H4 może kontrolować Twoje urządzenia elektryczne. Dzięki temu rozwiązaniu możesz je zdalnie włączać i wyłączać – ręcznie, lub stworzyć specjalne harmonogramy.

Jak różnią się poszczególne elementy zestawu:

4Najmniej różnią się piloty w zestawie - kolorem. W zestawie H4 są one białe, natomiast w AW1, pomimo tego, że cały zestaw jest biały są one w kolorze czarnym.

5Kontaktron w H4 jest szerszy i z pewnością bardziej designerski, czego nie można powiedzieć o kontaktronie z zestawu AW1, jest on raczej standardowy.

6Czujniki ruchu PIR w obu zestawach są podobnych rozmiarów, różnią się jednak kształtem.

7Podobnie jak czujniki, inny kształt mają również bazy alarmowe.Baza AW1 jest prostokątna oraz płaska, w centralnej części posiada świecący element z napisem status. Baza z zestawu H4 ma delikatnie zaokrąglone brzegi co nadaje designu kosmicznego urządzenia.

8Dość istotnym elementem różniącym zestawy jest inteligentna wtyczka H4-PW, która pozwala podłączyć dowolne urządzenie domowe i zdalnie włączać lub wyłączać je z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji mobilnej na iOS oraz Android. To ciekawe rozwiązanie, dzięki niemu nigdy nie wrócisz po ciężkim dniu do ciemnego pokoju lub do pomieszczenia, w którym jest gorąco.

Podsumowując:
Zestawy alarmowe są do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o funkcjonalność, jednak przede wszystkim różnią się tym, że AW1 jest systemem WiFi a H4 oprócz WiFi działa także w technologii GPRS. Różnią się wyglądem oraz zawartością pudełka co przekłada się również na różnicę w cenie. Tutaj decyzja zakupowa powinna opierać się na odpowiedzi na pytania: “Czy potrzebuję prosty alarm WiFi czy prosty i jednocześnie estetyczny?” Na co warto zwrócić uwagę to dodatkowa wtyczka w zestawie Chuango H4, która jest przydatna ale podnosi cenę. System AW1 nie posiada funkcji GSM, więc jeśli taka opcja jest nam potrzebna rozważmy droższą propozycję. Cena sugerowana zestawu AW1 to 599 zł, natomiast zestawu H4 to 899 zł.

  Chuango AW1  Chuango H4
Łatwość obsługi  tak  tak
System WiFi tak  tak
System GSM nie  tak
Czujnik Ruchu tak tak
Kontaktron tak tak
Inteligentna wtyczka nie tak
Sugerowana cena: 599 PLN 899 PLN